Caracteristici
DeWalt DCD796P2-QW masina de gaurit si insurubat cu percutie cu acumulator, este dotat cu un motor fara perii si transmisie complet metalica cu 2 viteze pentru o autonomie sporita si o viata mai lunga a uneltei. Dispune de noua generatie de acumulatori Li-Ion XR de 5,0 Ah cu indicator al nivelului de incarcare conceputi pentru eficienta si rapiditate in aplicatii. Cu un design ultra compact si greutate redusa si cu LED-ul pentru iluminare, cu temporizator, permite utilizarea in spatii restranse si intunecoase.
Design compact si greutate redusa pentru a permite accesul in spatii restranse. Cuplul se poate ajusta in 15 moduri pentru insurubare intr-o varietate de materiale. Designul inteligent al comutatorului permite controlul total in timpul folosirii. Maner ergonomic, acoperit cu material cauciucat pentru a asigura utlizatorului confortul maxim. Acumulatorii glisanti din Li-Ion permit schimbarea rapida a acestora. Agatatoarea de curea din otel si suportul de biti puternic magnetizat sunt solutia ideala de depozitare si transport. Incarcatorul multiplu.
Set de livrare
2 x 5.0Ah XR Li-Ion acumulator cu indicator al nivelului de incarcare
Incarcator multiplu
Agatatoare de curea din otel
Suport magnetic pentru biti
Valiza depozitate TSTAK
Date tehnice
Tensiune acumulator 18 V
Capacitate acumulator 2 x 5.0 Ah
Cuplu maxim 27/70 Nm
Putere debitata 460 W
Turatie in gol 0-550/2000 rpm
Lovituri pe minut 0-9350 / 34000 bpm
Capacitate mandrina 1.5-13 mm
Diametru maxim de gaurire [lemn] 40 mm
Diametru maxim de gaurire [metal] 13 mm
Lungime 190 mm
Inaltime 203 mm
Latime 67 mm
Intensitate sonora 89 dB(A)
Greutate 1,8 kg

















Un produs care s-a prezentat foarte bine 3 ani, iar după ieșirea din garanție a cedat inexplicabil, folosit prin curte în mod hobby. Probabil ultima sculă de la Dewalt. Am mers pe ideea ca dau un ban și mă ține o viață, dar se pare că nu a fost așa. Acum o să trec pe la service să vedem daca merită reparată sau nu!
O bormasina de exceptie luata la un pret imbatabil ,un pic cam grea la inceput dar dupa cateva zile te obisnuiesti
O bormasina de excepție, mandrina cu autoblocare foarte usor de utilizat, frână performanta, percutie puternica pentru insurubat și cuplu mare la găurire cu spiral, recomand pasionaților de scule de calitate.